Pohyb

19. května 2007 v 21:35 |  Pohyb
Kolik pohybu vlastně morčátka potřebují a je to nutné? co je k pohybu nutné zařídit?

Divoká morčata tráví velkou část tím, že pobíhají a hledají potravu.Vašim morčatům sice všechno jídlo donesete vy, ale ona i přesto potřebují tolik pohybu jako kdyby si měla potravu hledat sama.V teplém a suchém počasí mohou vaše morčata volně běhat po zahradě, pokud je dobře ohraničená. Ale než je pustíte přesvěčte se, že v ohrazení nejsou žádné škvíry, kudy by se mohla protáhnout, a žekolem nejsou žádné kočky nebo psi, protožeby mohli na morčata zaútočit. Bezpečnější způsob jak dopřát morčatům pohyb je použít přenosný výběh, který se dá přenášet z jednoho kusu trávníku na druhý. A morčátka vám ještě pěkně pokosí trávu!
V zimě morčátkům můžete připravit tnitřní výběh. Můžete použít hobru nebo dřevo, ale postačí i velmi velká kartonová krabice. Postranice nemusejí být moc vysoké, protože morčata nejsou žádní nadaní "šplhavci". Vnitřní výběh bude pro morčata zajívavější, když do něj dáte věci, věci které mohou morčata zkoumat.
Jiná domácí zvířátka
Svou kočku nebo psa nejdřív seznamte s morčetem když je bezpečně zavřené v kotci. S druhým zvířetem se přitom hodně mazlete, aby nezačalo žárlit. Může se stát to, že se pes nebo kočka s vaším morčetem spřátelí, ale je to dost ojidinělé a vzácné, ale přece jen nikdy nevíte co se promění z vašeho pejsánka nebo čičinky když je necháte s morčetem osamotě.
Chromovaný kolotoč na stěnu klece
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chceš zjistit své šťastné číslo?...

...Tak sem klikni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama