Nová doména + optimalizace

20. října 2012 v 10:28 |  Aktuality blogu→
Jak už jste si možná všimli pár dní už můžete tento blog najít i pod adresou morcata.tk. Určitě se najde spousta lidí, kteří budou k této nové doméně, při jejím nalezením třeba ve vyhledávači, nedůvěřiví. To je samozřejmě rozemný názor. I já bych se zamyslela jestli na takovou stránku s neznámým zakončením vstoupím, přece jen viry jsou všude. Takže vás s ní tímto článkem seznámím.

Doména .tk patří Tokelau - skupině tří tropických korálových atolů v jižním Tichém oceánu. Právě toto malinké souostroví zahájilo speciální projekt, jenž umožňuje na stránkách registrátora registrovat free doménu druhého řádu k přesměrování již existující stránky. Jeho cílem zvýšit povědomí veřejnosti o jinak málo známém Tokelau a upozornit na jeho problémy.
A proč jsem se k tomuto kroku vlastně rozhodla? Rozhodně to není proto, že bych se styděla za hosting blogu.cz. Na to, že má stránku zde jsem naopak pyšná. Navíc blog se přece nepozná jen tím, že je na této adrese, všechny blogy mají své specifické znaky, které většina uživatelů českého internetu bezpečně pozná. Problém, který jsem si uvědomila je délkou adresy, kterou jsem před pěti leti, když jsem si tento blog tady zaregistrovala nijak neřešila. Takže když byly domény jako svet-morcat.blog.cz nebo morce.blog.cz ci morcata.blog.cz byly obsazené, tak jsem před morče jednoduše vložila hlodavce a bylo to. A tak se stala přes dvacet znaků dlouhá, což vyťukat do klávesnice je celkem zdlouhavé. Takže jsem totímto zkrátila o víc než polovinu. Spousta blogerů tento problém řeší třeba přestěhováním blogu, ale nad tím jsem nikdy ani neuvažovala. Nebudu přece zahazovat pětiletou práci.

Jinak teda pokud jste si už zvykli, tak se samozřejmě nic neruší stránka hlodavec-morce.blog.cz bude nadále mým blogem. Jak už jsem zmínila jedná se pouze o přesměrování.

Jinak další novinka zde na blogu je také snaha o optimalizaci pro více internetových prohlížečů. Jednou, nedávno po úpravě layoutu, jsem svůj blog navštívila z Googlu Chromu a úplně jsem se lekla, jak to tady vypadá. Takže jsem si stáhla pět nejpoužívanějších prohlížečů a jaké bylo překvapení když stránka vypadala zase na každém úplně jinak. Takže v konečném výsledku po nutné úpravě to vlastně v žádném nevypadá úplně perfektně. Snažila jsem se, aby se to tak nějak aspoň dalo koukat a rozhodla se pro takový malý kompromis mezi všemi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hhuzhuj hhuzhuj | 27. října 2012 v 22:06 | Reagovat

chytrá! (palec nahoru) :D

2 Míša Míša | 8. listopadu 2012 v 17:09 | Reagovat

Ahoj Mary,žádný obrázek tam není ale hodnocení jsem nedávala. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama